واگذاری خانه های سازمانی-هیات علمی

واگذاری خانه های سازمانی-هیات علمی


تاریخ انتشار : Publish : نسخه قابل چاپ Print

 آئین‌نامه مربوط به شرایط و ضوابط واگذاری موقت خانه‌های سازمانی

اعضاء هیأت علمی دانشگاه بوعلی سینا

 

مقدمه:

در راستای تحقق اهداف دستور 26 مصوبه هیأت امنای دانشگاه مورخ 1389/3/12 و اجرایی شدن مصوبه مذکور و اعمال ضابطه و رعایت عدالت در واگذاری موقت منازل مسکونی دانشگاه به اعضاء هیأت علمی، شیوه‌نامه ذیل ملاک عمل قرار خواهد گرفت.

 

ماده1- خانه‌های سازمانی اعضاء هیأت علمی دانشگاه بوعلی سینا در مجتمع هفتاد دستگاه واقع در کوی استادان و مجتمع چهل و هشت دستگاه واقع در بلوار شهیدان بهادربیگی بنابر درخواست کتبی عضو هیأت علمی و تصویب در ستاد رفاهی دانشگاه به هر یک از اعضاء هیأت علمی تمام وقت، متأهل اعم از رسمی، پیمانی و طرح سربازی با شرایط و ضوابط این آئین‌نامه تعلق می‌گیرد.

تبصره1: اساتید محترم فقط می‌توانند در هنگام فعالیت آموزشی و پژوهشی در محیط دانشگاه از خانه‌های سازمانی استفاده نمایند و در هنگام اعزام به سایر شهرستان‌ها، خارج از کشور جهت ادامه تحصیل و مرخصی بدون حقوق نمی‌توانند از خانه‌های سازمانی مذکور به عنوان انبار اثاثیه استفاده نمایند و بلافاصله واحد تحویلی باید تخلیه و تحویل دانشگاه گردد.

تبصره2: در صورتی که اساتید محترم در ضمن استفاده از مدت مجاز استفاده از منازل مسکونی سازمانی صاحب خانه گردند، سکونت در منازل مسکونی سازمانی تا پایان مدت مجاز بلامانع می‌باشد.

تبصره3: در صورتیکه متقاضی و یا همسر وی دارای منزل مسکونی باشد و یا از تسهیلات بانکی برای خرید و یا احداث مسکن استفاده کرده باشد، خانه سازمانی و تسهیلات هزینه مسکن مصوبه هیأت امناء مورخ 26/12/87 به او تعلق نمی‌گیرد.

 

ماده2- اعضاء هیأت علمی فقط می‌توانند طی 5 سال اول اشتغال در دانشگاه از خانه سازمانی و یا از تسهیلات مصوبه هیأت امناء مورخ 26/12/87 مبنی بر کمک هزینه مسکن استفاده نمایند.

تبصره1: فقط به افرادی تسهیلات کمک هزینه مسکن اعطا می‌شود که دانشگاه قادر نباشد در زمان تقاضای ایشان واحد سازمانی اعم از 1 خوابه و 2 خوابه در اختیار ایشان قرار دهد

تبصره2: در صورتی که اعضاء هیأت علمی از خانه‌های سازمانی استفاده ننموده و از تسهیلات هزینه مسکن مصوبه مورخ 26/12/87 هیأت امناء استفاده کرده‌اند از سقف مذکور کاهش می­یابد.

تبصره3: در صورتیکه فرد متقاضی در 5 سال اول خدمت از مأموریت آموزشی یا فرصت مطالعاتی و انتقال موقت استفاده نماید و منزل سازمانی را تخلیه نمایند پس از اتمام دوره­های مذکور می‌توانند از باقیمانده زمان مجاز استفاده نمایند.

تبصره4: در صورتیکه زوج متقاضی استفاده از منازل مسکونی هر دو عضو هیأت علمی می‌باشند فقط تسهیلات مسکن و یا کمک هزینه مسکن به ایشان تعلق می‌گیرد.

ماده 3- هر عضو هیأت علمی برای یک نوبت (دوره پنج ساله) می‌تواند از خانه­های سازمانی استفاده نماید و پذیرش مجدد ممنوع می‌باشد.

 

ماده 4- واگذاری خانه سازمانی به آقایان مجرد ممنوع خواهد بود.

 

ماده 5- اسکان متقاضی باید مستمر و با خانواده در طی سال باشد و اقامت بصورت مقطعی و در فصول خاص سال ممنوع می­باشد، در غیر این صورت خانه سازمانی مسترد خواهد شد.

 

ماده 6- گزینه­ های امتیازبندی اعضاء هیأت علمی متقاضی خانه ­های سازمانی به این شرح خواهد بود:

الف- به ازای هر سال سابقه کار یک امتیاز (حداکثر 5 امتیاز)

ب- به ازای هر فرزند 3 امتیاز

ج- براساس وضعیت ایثارگری به ازای هر 6 ماه حضور در جبه های حق علیه باطل یک امتیاز، خانواده شهدا یک امتیاز، هر 5 درصد جانبازی 2 امتیاز، هر 6 ماه اسارت آزادگان 2 امتیاز، فرزند شهید 4 امتیاز

د- افراد بومی یک امتیاز- استان همدان دو امتیاز- خارج از استان سه امتیاز

و- براساس مرتبه علمی، مربی یک امتیاز، استادیار دو امتیاز، دانشیار سه امتیاز، استاد 4 امتیاز

تبصره 1: بومی به فردی اطلاق می­شود که متولد شهر همدان باشد یا دو مقطع از مقاطع تحصیلی غیر دانشگاهی خود را در همدان سپری نموده باشد.

تبصره 2: برای اعضای هیأت علمی انتقالی از سایر دانشگاه­ها و مؤسسات آموزش عالی حداکثر تا سقف 3 سال با رعایت مقررات و شرایط ماده 7 خانه سازمانی تعلق می­گیرد.

 

ماده 7- متقاضی پس از تعیین واحد مربوطه و آشنایی با شرایط و ضوابط خانه­های سازمانی و عقد قرارداد و امضاء تعهدنامه مربوطه و پرداخت مبلغی به عنوان ودیعه حسن اجرای تعهدات که به تصویب ستاد رفاهی دانشگاه رسیده است خانه مورد نظر را تحویل می­گیرد.

 

ماده 8- استفاده کننده از خانه سازمانی حق هیچ­گونه تغییری در قسمت­های داخلی و خارجی بنا و یا واگذاری کلی یا جزئی خانه سازمانی را به غیر ندارد.

تبصره: در صورت واگذاری به غیر، استفاده کننده از خانه سازمانی موظف به تخلیه واحد مسکونی خواهد شد و ضمن عدم واگذاری خانه سازمانی به وی در آینده، برابر مقررات با ایشان برخورد قانونی خواهد شد.

 

ماده 9- حداکثر اقامت هر متقاضی در خانه سازمانی براساس دستور 26 مصوبه مورخ 1389/3/12 هیأت امناء 3 تا 5 سال خواهد بود که بعد از 3 سال با درخواست کتبی در صورت امکان قابل تمدید می­باشد.

تبصره: مدت اقامت قابل تمدید نمی­باشد مگر در شرایط ویژه و خاص با ارائه ادله و مستندات با پیشنهاد ستاد رفاهی و تصویب هیأت رئیسه دانشگاه تمدید، حداکثر برای سه سال دیگر امکان­پذیر خواهد بود.

ماده 10- اجاره بهای خانه‌های سازمانی در طی 8 سال اقامت، براساس درصدی از کل حقوق (مبلغ انتهای حکم) استادیار پایه 1 طبق جدول ذیل هر ساله تعیین خواهد گردید.

 

                       سـال

خانه‌های

         سازمانی

اول

دوم

سوم

چهارم

پنجم

ششم

هفتم

هشتم

یک خوابه 70 دستگاه

%2

%4

%6

%8

%10

%15

%20

%25

دوخوابه 70 دستگاه

%5

%7/5

%10

%12/5

%15

%20

%30

%40

یک خوابه 48 دستگاه

%2

%3

%4

%5

%6

%10

%15

%20

دوخوابه 48 دستگاه

%3

%5

%7/5

%10

%12

%15

%20

%30

 

 

ماده 11- پرداخت بهای مصرف آب، برق، تلفن، گاز و هزینه سرانه خدمات (شارژ) بعهده استفاده کنندگان از خانه‌های سازمانی است و دانشگاه می‌تواند در صورت عدم پرداخت وجوه مذکور مبلغ را از حقوق و یا سایر دریافت­های استفاده کننده کسر و بابت بدهی‌های مذکور پرداخت نماید.

تبصره: تعیین مبلغ شارژ هر ساله با حضور نمایندگان شورای مجتمع اساتید و نماینده ستاد رفاهی تعیین خواهد گردید.

 

ماده 12- استفاده کننده از خانه سازمانی موظف به حفظ و نگهداری خانه مورد استفاده می‌باشد و در غیر این صورت مسئول جبران خساراتی است که در اثر عدم مراقبت یا سهل‌انگاری به خانه وارد می‌شود و در صورتی که رأساً اقدام به ترمیم خسارات یا خرابی ننماید دانشگاه، نسبت به جبران خسارات اقدام و هزینه آن را از حقوق یا دستمزد ماهانه و سایر دریافت‌های وی از طریق امور مالی دانشگاه کسر و به حساب مربوطه واریز می­شود.

تبصره- تعمیرات جزئی از قبیل لکه­گیری، رنگ‌آمیزی، تعمیرات قفل، شیرآلات در و پنجره تعمیر و تعویض لوازم و آلات برقی (کلید و پریز و ...) و رفع معایب و ناودان‌ها و آبروها و تأسیسات بهداشتی، انداختن شیشه و همچنین نظافت و برف‌روبی و غیره به عهده استفاده کننده می‌باشد و در صورت عدم انجام تعمیرات لازم یا نظافت و برف‌روبی و غیره از طرف استفاده کننده هرگونه خسارتی به ساختمان وارد آید طبق ماده (14) این آیین­نامه اقدام خواهد شد.

 

ماده 13- استفاده کننده از خانه سازمانی، خانه را طبق صورتجلسه نشان دهنده وضعیت خانه سازمانی با ذکر جزئیات لازم تحویل می‌گیرد و باید در موقع تخلیه نیز خانه را عیناً به همان نحو که تحویل گرفته طی صورتجلسه‌ای به نماینده دانشگاه تحویل و رسید دریافت دارد، در غیر این صورت تا زمان تحویل رسمی مکلف به پرداخت اجاره بهاء است.

 

ماده 14- استفاده کننده از خانه سازمانی باید خانه سازمانی را در پایان مدت و مهلت مقرر تخلیه نماید، در صورت عدم تخلیه به شرح زیر عمل خواهد شد.

تبصره 1- در مرحله اول تا زمان تخلیه از پرداخت حقوق و مزایای استفاده کننده از خانه سازمانی (طبق ماده3 قانون استفاده از خانه‌های سازمانی) خودداری خواهد شد.

تبصره 2- در مرحله بعدی دفتر حقوقی دانشگاه موظف است از طریق مراجع قضایی و انتظامی نسبت به تخلیه خانه سازمانی اقدام نماید.

 

ماده 15- استفاده کننده از خانه سازمانی موظف است علاوه بر رعایت کامل شئونات و اخلاق اسلامی کلیه مصوبات هیأت مدیره مجتمع را رعایت نماید.

 این آیین‌نامه شامل یک مقدمه، 15 ماده و 15 تبصره پس از انجام کار کارشناسی در ستاد رفاهی در تاریخ 1389/4/14 به تصویب هیأت رئیسه دانشگاه رسید و در تاریخ 1393/2/1 نیز اصلاح گردید و تغییرات ایجاد شده از تاریخ تصویب قابل اجرا خواهد بود.

 
 

اخبار